Přeskočit na obsah

3D tisk kovů: Odborné znalosti společnosti Norck v oblasti kování budoucnosti výroby

3D tisk z kovu, známý také jako aditivní výroba z kovu, přináší revoluci ve výrobě. Tato špičková technologie umožňuje vytvářet složité kovové díly s nebývalou přesností, volností designu a efektivitou. Společnost Norck, průkopník v oblasti pokročilých výrobních řešení, stojí v čele této revoluce a nabízí komplexní služby a odborné znalosti v oblasti kovového 3D tisku, které umožňují podnikům v různých odvětvích.

Síla 3D tisku z kovu

3D tisk z kovu je transformační proces, při kterém se z digitálního modelu vrstvu po vrstvě vytvářejí trojrozměrné kovové objekty. Na rozdíl od tradičních subtraktivních výrobních metod, jako je obrábění nebo odlévání, nabízí kovový 3D tisk několik jedinečných výhod:

 • Volnost při navrhování: Umožňuje vytvářet složité geometrie a komplexní vnitřní struktury, kterých je obtížné nebo nemožné dosáhnout běžnými metodami.
 • Odlehčení: 3D tisk z kovu umožňuje optimalizovat konstrukci dílů tak, aby se snížila jejich hmotnost při zachování pevnosti a funkčnosti.
 • Přizpůsobení: Usnadňuje výrobu dílů na míru a malosériovou výrobu bez nutnosti drahých nástrojů.
 • Rychlá výroba prototypů: Zrychluje cyklus vývoje výrobku tím, že umožňuje rychlé vytvoření funkčních prototypů pro testování a ověřování.

Konsolidace dílů: Umožňuje konsolidaci více dílů do jedné komplexní součásti, čímž se zkracuje doba montáže a snižují náklady.

Získat nabídku

Odbornost společnosti Norck v oblasti 3D tisku kovů

Závazek společnosti Norck k inovacím a dokonalosti je patrný z jejích možností 3D tisku z kovu. Díky hlubokým znalostem materiálů, procesů a požadavků průmyslu nabízí společnost Norck komplexní řešení, která odpovídají různorodým potřebám jejích klientů.

Zde je uvedeno, čím se společnost Norck odlišuje:

 1. Nejmodernější technologie: Norck investuje do nejnovějších technologií 3D tisku kovů, včetně technologie PBF (powder bed fusion), DED (directed energy deposition) a tryskání pojiva. Díky tomu může nabízet širokou škálu procesů kovového 3D tisku, které vyhovují různým aplikacím.
 2. Odbornost v oblasti materiálů: Společnost Norck pracuje s širokou škálou kovů, včetně nerezové oceli, titanu, hliníku, Inconelu a nástrojových ocelí. Dokáže klientům poradit s výběrem nejlepšího materiálu na základě jejich specifických potřeb a požadavků.
 3. Konstrukční a inženýrská podpora: Tým zkušených inženýrů a konstruktérů společnosti Norck může klientům pomoci s optimalizací návrhu pro 3D tisk a zajistit tak vyrobitelnost a funkčnost.
 4. Možnosti následného zpracování: Norck nabízí řadu služeb následného zpracování, včetně tepelného zpracování, obrábění a povrchové úpravy, aby zajistil, že finální díly splňují nejvyšší standardy kvality.
 5. Zajištění kvality: Společnost Norck dodržuje přísné protokoly kontroly kvality v průběhu celého procesu 3D tisku z kovu a zajišťuje, že každý díl je vyroben přesně podle specifikací a požadovaných tolerancí.
 6. Odborné znalosti v oboru: Norck slouží široké škále průmyslových odvětví, včetně leteckého, automobilového, zdravotnického, energetického a spotřebního zboží. Hluboce rozumí jedinečným výzvám a požadavkům každého odvětví, což jim umožňuje poskytovat řešení šitá na míru.

Aplikace 3D tisku z kovu společnosti Norck

Schopnosti společnosti Norck v oblasti 3D tisku kovů se využívají v různých aplikacích, včetně:

 • Letectví a kosmonautika: Výroba lehkých a složitých leteckých komponentů, jako jsou držáky, výměníky tepla a lopatky turbín.
 • Automobilový průmysl: Výroba zakázkových nástrojů, přípravků a přípravků, jakož i dílů pro konečné použití, jako jsou sací potrubí a součásti výfuků.
 • Zdravotnictví: Tvorba implantátů, protéz, chirurgických nástrojů a ortopedických pomůcek na míru pacientům.
 • Energetika: Výroba složitých komponentů pro plynové turbíny, ropná a plynová zařízení a systémy obnovitelných zdrojů energie.
 • Spotřební zboží: Výroba šperků na zakázku, módních doplňků a personalizovaných výrobků.

Získat nabídku

Závěr

3D tisk kovů mění způsob výroby kovových dílů a nabízí bezkonkurenční svobodu designu, přizpůsobení a efektivitu. Odborné znalosti společnosti Norck v této oblasti v kombinaci s jejím závazkem ke kvalitě a spokojenosti zákazníků z ní činí ideálního partnera pro podniky, které chtějí využít sílu kovového 3D tisku k podpoře inovací a růstu.

Předchozí článek Vstřikování: Odbornost společnosti Norck při přeměně nápadů na přesné plastové díly
Další článek 3D tisk: Odborné znalosti společnosti Norck v oblasti přeměny digitálních návrhů na hmatatelnou realitu